YBH Nedir?

Yüksek Başarımlı Hesaplama, genel olarak, bir PC veya iş istasyonundan alabileceğinizden çok daha yüksek hesaplama gücü alabileceğiniz şekilde birden çok bilgisayarın gücünü toplamaktır. Bu sayede bilim, mühendisilik ve iş hayatında karşılaşılan büyük problemler çözülebilir.

Yüksek Başarım

Hesaplama işlerinizi haftalar yerine saatler içerisinde tamamlayın!

YBH sistemleri, yüksek hızlı ağ kartları, paralel dosya sistemleri ile güvenilir donanım ürünlerini akıllı bir tasarımda birleştirip paralel hesaplama yapmak amacıyla kullanılırlar. Bu yaklaşım sistemin çok yüksek hızlarda ve hacimde hesaplama yapmasına olanak sağlar.

Yeni jenerasyon grafik kartları ile (GPU, GPGPU veya Co-Processor’lar), YBH sistemlerin hesaplama kapasitelerini daha da ileriye götürmektedirler. Teknolojinin desteklediği uygulamalar, kayda değer miktarda hızlanmaktadır.

Ölçeklenebilir

Sisteminizi dakikalar içinde genişletin!

YBH sistemlerinin paralel doğası sayesinde çok kolay ve zahmetsiz şekilde ölçeklenebilmektedirler. İyi tasarlanmış bir YBH sistemi, bünyesindeki makina sayısına bağlı olarak dakikalar içinde büyütülebilir. Bu kolay ölçeklenme özelliği, kullanıcılara küçük bir YBH sistemi ile başlayıp, daha sonra ihtiyaç duydukça büyümeye imkan sağlar.

Kararlılık

Güvenilir sistem altyapısı!

Günümüzde dünyanın önde gelen tüm Yüksek Başarımlı Hesaplama sistemleri Linux işletim sistemi üzerinde çalışmaktadırlar. Linux, YBH mühendislerine tasarımlarını oturtacakları çok sağlam ve kanıtlanmış bir temel oluşturur. Bu kararlı altyapı, yedekli disk ve güç kaynakları gibi güvenilir donanım bileşenleri ile harmanlandığında yüksek hizmet verme oranı ve kullanıcılarına iç huzuru sağlar.

Artılar & Eksiler

Yüksek Başarımlı Hesaplama kümelerinin bir çok olumlu yönü arasında bazı dezavantajları da vardır.


Artıları

  • Çok yüsek başarım
  • Paralel hesaplama
  • Kararlılık
  • Kolay ölçeklenebilirlik
  • Enerji verimliliği

Eksileri

  • Karmaşık Tasarım: Tasarlanması ve kurulması zordur.
  • Zahmetli Yönetim: İdaresi ve bakımı için tecrübeli BT elemanlarına ihtiyacınız vardır.
  • Pahalı: Çoğunlukla ilk yatırım maliyeti yüksektir.
  •  

Tam olarak buradaki olumsuz özellikler, CompecTA’nın sahneye çıktığı yerdir. YBH sistemlerin size yüklediği can sıkıcı tüm işleri üstlenip, size sadece sistemi kullanmayı ve kısa sürede tamamlanan işlerinizden keyif almayı bırakıyoruz.

Daha fazla bilgi

Uzmanlarımız tüm sorularınızı cevaplamak için hazırdır, bunun için bize ulaşmanız yeterlidir.

info@compecta.com
+90 216 455-1865